250429-2019 - ResultatSverige-Skellefteå: Konstruktionsmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klämmor mm för primärmontage till PT1 Högnäs, ST24 Kvistforsen, ST27 Furunäs
Referensnummer: UH/19/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44110000 Konstruktionsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Klämmor mm för primärmontage till PT1 Högnäs, ST24 Kvistforsen, ST27 Furunäs.
Om Skellefteå Kraft
Skellefteå Kraft är en av Sveriges största kraftproducenter, med egna produktionsanläggningar för vindkraft, vattenkraft, värme och bioenergi. Verksamheten består av såväl teknisk utveckling som försäljning och leverans. Dessutom bedrivs verksamhet inom fastighetsuthyrning och bredband.
Omfattning
Skellefteå Kraft AB inbjuder till anbudsgivning gällande Klämmor m.m. för primärmontage till PT1 Högnäs, ST24 Kvistforsen, ST27 Furunäs, med diarienummer UH/19/55, enligt nedanstående instruktioner. och bifogade handlingar.
Klämmor m.m. för primärmontage till PT1 Högnäs, ST24 Kvistforsen, ST27 Furunäs.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44163000 Rörledningar och armatur, 44163210 Rörklämmor, 44320000 Kabel och tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen