2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern remiss avseende Licenspartner
Beskrivning: Myndigheten för samhällsskydd och beredskap (MSB) bjuder in till extern remiss inför upphandling av licenspartner. Genom den externa remisser är MSB:s ambition att skapa förutsättningar för en god affär och ger MSB möjlighet att på ett tidigt stadium undanröja eventuellt konkurrensbegränsande och/eller icke marknadsanpassade krav inför ett kommande upphandling. Vi emotser era synpunkter med intresse. Läs vidare i bifogade dokument med bilagor.
Intern identifierare: 24/82
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212218 Programvaruutvecklingstjänster för licenshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd