250462-2022 - ÄndringSverige-Halmstad: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blodgruppsserologiska instrument med förbrukningsmaterial
Referensnummer: RS220374
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland och Region Kronoberg avser att upphandla blodgruppsserologiska analysinstrument och avläsare samt reagens och förbrukningsmaterial. Upphandlingen omfattar även eventuell kringutrustning samt installation och utbildning av användare samt IT- medicinteknisk personal.