250481-2022 - ÄndringSverige-Karlstad: Programvara och informationssystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Barn- och elevadministrativt system
Referensnummer: KS-UH/2022:12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett molnbaserat, sammanhållet barn- och elevadministrativt system för förskola, fritidshem, pedagogisk omsorg, grundskola och gymnasiet samt implementering och utbildning.