250488-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Skrivbyråtjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upptagning, redigering och utskrift av yttranden i kommunfullmäktige
Referensnummer: KS 2018/902
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92312211 Skrivbyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunstyrelsen i Stockholms stad, genom stadsledningskontoret, inbjuder er att lämna anbud på upptagning, redigering och utskrift av yttranden i kommunfullmäktige i Stockholms stad. Avtalstiden är från och med den 1 januari 2019 till och med den sista december 2020, med möjlighet till ett plus ett års förlängning.
Leverantören ska med hög kvalitet leverera yttrandeprotokoll av det som yttrats av ledamöterna under kommunfullmäktigedebatterna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79996000 Företagsadministration, 79996100 Dokumenthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen