Huvudsaklig CPV-kod 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Gotlands Elnät AB står inför behov att upphandla tjänster för underhållsbesiktning av elledningsnätet som skall utföras under perioden 1.7.2019 - 31.12.2021 med option på ytterligare ett (1) + ett (1)år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen