Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård för Havs- och vattenmyndighetens lokaler i Göteborg
Referensnummer: 1980-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdrag gällande lokalvård för Havs- och vattenmyndighetens lokaler på huvudkontoret i Göteborg och kontoret på Garnisonen i västra Göteborg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90919100 Rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen