2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av idrottsmaterial
Beskrivning: Se UHD
Intern identifierare: UTBF 2026/139
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37420000 Gymnastikutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37411200 Utrustning för skridskoåkning och ishockey, 37440000 Träningsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar beställarens behov av idrottsmateriel i stadens kommunala grund- och gymnasieskolor. Vänligen se upphandlingsdokumentet närmare beskrivning.
Intern identifierare: Upphandling av idrottsmaterial