250776-2023 - ÄndringSverige-Lund: Försäkrings- och pensionstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pensionstjänster 2024
Referensnummer: 22/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser fullständig pensionsadministration samt försäkringslösningar för ett säkert tryggande av intjänade pensioner för kommuner samt kommun- och kommunalförbund i Skåne.