250780-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter – Ramavtal annueller/utplanteringsväxter och lökar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal annueller/utplanteringsväxter och lökar
BeskrivningUpphandlingen omfattar kommunens behov av trädgårdsväxter t ex. annueller/utplanteringsväxter och blomsterlökar. Avtal avses att tecknas med en leverantör
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112680:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar, 03121000 Trädgårdsväxter