250797-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Karlshamn: Fönsterputsning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputsning
Referensnummer: 2021/2826
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun och Karlshamnsfastigheter AB inbjuder till anbudsgivning avseende fönsterputsning på byggnader som kommunen och Karlshamnsfastigheter AB äger och disponerar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen