Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bakgrundskontroller
Referensnummer: Ks26 2021-152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser delar av säkerhetsprövning av personal i samband med rekrytering till tjänster placerade i säkerhetsklass samt rekrytering vid högre befattningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Beställarens behov av avseende bakgrundskontroller vid rekrytering av tjänster placerade i säkerhetsklass.