Officiellt namn: Upplands Väsby kommun Postadress: Dragonvägen 86 Ort: Upplands Väsby Postnummer: SE-194 80 Land: Sverige Att: Silvio Almuna E-post:silvio.almuna@upplandsvasby.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av park- och naturvård i Upplands Väsby kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 16: Avlopps- och renhållningstjänster, sanering och liknande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Upplands Väsby.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upplands Väsby kommun avser i och med denna upphandling att köpa park- och naturvårdstjänster. Entreprenören ska arbeta med plantering, röjning, gallring, avverkning, flisning och försäljning av trämaterial enligt förfrågningsunderlaget. Uppdragets ekonomiska omfattning motsvarar följande ungefärliga summa/ år: 1 000 000 kronor (SEK).
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
77300000 Trädgårdstjänster, 45111220 Röjning av ris och buskar, 77200000 Skogstjänster, 77211300 Trädröjning, 77231000 Skogsskötsel, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.