Ytterligare upplysningar kan erhållas från: ovannämnda adress
Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: Officiellt namn: Polismyndigheten Postadress: Box 12256 Ort: Stockholm Postnummer: SE-102 26 Land: Sverige Internetadress: www.polisen.se/Aktuellt/Aktuella-upphandlingar/
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Upphandling av koncession avseende cafeteriaverksamhet för Lunds polishus.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lund.
Nuts-kod
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Det är en upphandling av en koncession i enlighet med Lag (2016:1147) om upphandling av koncessioner.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55310000 Restaurangserveringstjänster, 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning Maximalt 5 år (Koncession).
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej