25084-2021 - KonkurrensutsättningSverige-KALMAR: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Affärsutvecklare till Kalmar Science Park AB
Referensnummer: 2020-46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kalmar Science Park avser att upphandla affärsutvecklare för konsultuppdrag. Upphandlingen delas in fyra delområden.
Huvudområde: Affärsutvecklare - Generell
Nischområde 1: Affärsutvecklare - Naturvetenskap / Life Science
Nischområde 2: Affärsutvecklare - Medicinteknik / Medtech
Nischområde 3: Affärsutvecklare - ICT mjukvara / digitala marknader
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan
Ni inbjuds att lämna anbud i rubricerad upphandling enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
I upphandlingsdokumentet benämns Kalmar Science Park AB som ”beställaren”. Anbudsgivaren benämns som ”leverantören”.
Beställarens ombud i upphandlingen är Kalmar kommun, Kommunledningskontoret, Upphandling- och kansli.
Kontaktpersoner
Kontaktperson för upphandlingen:
Namn: Rebecka Fransén Ranhed, upphandlare
Tfn: 0480450528
e-post: rebecka.fransen-ranhed@kalmar.se
Sista anbudsdag
Anbud ska lämnas elektroniskt via Visma TendSign senast 2021-02-08 12:00
Omfattning
Beställaren avser att upphandla affärsutvecklare för konsultuppdrag. Upphandlingen delas in i ett (1) huvudområde och tre (3) nischade delområden som är formade efter inkubatorns olika inriktningar.
Det står varje leverantör fritt att lämna anbud enbart på huvudområdet eller inom både huvudområdet samt något av eller samtliga nischområden. Varje område kan fördelas på en eller flera konsulter.
Beställaren förbehåller sig rätten att vid behov kunna anställa affärsutvecklare inom företaget för att på sikt kunna bygga upp en egen kompetensbas.