Upphandlingen omfattar utvärdering av resultatet i ett EU-projekt/EU-program och sträcker sig över flera år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79311300 Undersökningsanalys, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar utvärdering av resultatet i ett EU-projekt/EU-program och sträcker sig över flera år. Uppdraget ska genomföras med kvalitativa och kvantitativa metoder. Skriftlig del- och slutrapport för utvärderingsuppdraget ska lämnas in samt muntliga redovisningar ska ske vid ett antal tillfällen under tiden för uppdraget. Uppdraget ska inledas hösten 2018 och utföras under tiden fram till och med juni 2022.