250897-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Skogstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inventering av biologisk mångfald på land
Referensnummer: D.nr: 511-942-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Allmän beskrivning och syfte
Syftet med upphandlingen är att teckna ett ramavtal med leverantörer som kan täcka det behov som Länsstyrelsen har av inventeringar av biologisk mångfald på land.
ABK09 gäller för uppdrag i detta ramavtal
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77231400 Skogsinventering, 92533000 Tjänster i naturreservat, 92534000 Tjänster för skydd av vilda djur och växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen