250900-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Utbildning och simulering: elektroniska system för militärt bruk
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skjutbana, Flygstaden, Söderhamn.
Referensnummer: A457.776 / 2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80660000 Utbildning och simulering: elektroniska system för militärt bruk
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten genomför upphandling av skjutbana för Polisens utbildningscentrum i Söderhamn. Utbildningsplatsen skall ge bästa möjliga förutsättningar för att bedriva en kvalitativ taktikutbildning med skarpt skytte.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumenten