Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Offentligt styrt organ, Kommunalt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad avseende fastighetsdrift
Referensnummer: 17/105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Driftentreprenaden omfattar administrativa och tekniska arbetsuppgifter (drift och underhåll) avseende Armada Fastighets AB med systerbolags fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 75123000 Fastighetsförvaltning, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen