Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal måleriarbeten
Referensnummer: FV 2018-000051
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av måleriarbeten av karaktären underhållsåtgärder, hyresgästers tillval (lägenhetsmålning/tapetsering under kvarboende) och mindre projekt.
Ramavtal tecknas med de tre (3) Entreprenörer vilka uppfyllt samtliga kvalifikationer och lämnat det ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45442180 Ommålning