251064-2018 - ResultatSverige-Skellefteå: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringar
Referensnummer: UH-2018-99
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunförsäkring, motorfordonsförsäkringar, kommunal olycksfallsförsäkring, företagsförsäkringar, tjänstereseförsäkringar, saneringsavtal, skadeförebyggande saneringsavtal, cyberförsäkring, Vd- & Styrelseansvar, kriminalitetsförsäkring, ren förmögenhetsskadeförsäkring LOU/LUF/LOV, miljöansvarsförsäkring, utställnings- & konstförsäkring och båtförsäkring fördelat enligt nedan. Upphandlingen omfattar Skellefteå kommun inklusive bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen