See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elmateriel och ljuskällor
Beskrivning: Uppdraget omfattar leverans av elmateriel och ljuskällor för inomhus- och utomhusbruk. Malmö stad köper in ca 3000 unika produkter årligen och har med det ett brett behov av bland annat installationsmaterial, kablar, armaturer samt LED-ljuskällor. Ramavtal avses att tecknas med två (2) leverantörer i rangordning. Avtalsvärde för ramavtal beräknas till ca 50 miljoner SEK totalt under avtalstiden. Takvolym för ramavtalet uppgår till 80 miljoner SEK.
Intern identifierare: STK-2023-1226
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Ytterligare klassificering (cpv): 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del (1)
Beskrivning: Uppdraget omfattar leverans av elmateriel och ljuskällor för inomhus- och utomhusbruk. Ramavtal avses att tecknas med två (2) leverantörer i rangordning. Avtalsvärde för ramavtal beräknas till ca 50 miljoner SEK totalt under avtalstiden. Takvolym för ramavtalet uppgår till 80 miljoner SEK inklusive optioner.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del