25112-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trädgårdstjänster – Bekämpning av invasiva växtarter 2026. Bjuv, Klippan, Perstorp, Åstorp och Örkelljunga kommuner.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBekämpning av invasiva växtarter 2026. Bjuv, Klippan, Perstorp, Åstorp och Örkelljunga kommuner.
BeskrivningDe upphandlande myndigheternas målsättning är att teckna ett ramavtal för att skapa en effektiv, organiserad och kvalitetssäkrad bekämpning och hantering av invasiva främmande växtarter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120861:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker