251121-2018 - ResultatSverige-Luleå: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: 114-15545-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Norrbottens län inbjuder till anbudsgivning för ramavtal gällande tryckeritjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79824000 Tryckning och distribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen