See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: PLm Viltåtgärder E45, E14 och Riksväg 87 Östersund, Produktion
Beskrivning: Produktion av viltåtgärder på sträckorna: E14 Rannåsen – Ope korsning: ca 18,1 kilometer E45 Trafikplats Rannåsen – Hökbäck/Indalsälven: ca 16,5 kilometer Rv 87 Trafikplats Odenskog – Lillsjöhögen: ca 25,4 kilometer
Intern identifierare: KOM-414625
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: PLm Viltåtgärder E45, E14 och Riksväg 87 Östersund, Produktion