251132-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling – Tandröntgen och tandunit
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTandröntgen och tandunit
BeskrivningLeverantören ska tillhandahålla och leverera tandröntgenapparater, tandunit samt övriga produkter i enlighet med detta upphandlingsunderlag.
Intern identifierare7.1.11-20543/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
Ytterligare klassificering (cpv): 33111500 Tandröntgen, 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000