Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av PC
Referensnummer: KS 2022/00680
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun genomför en samordnad upphandling av datorer, skärmar, dockningsstationer och tillbehör och inbjuder härmed till att lämna anbud enligt detta upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30213000 Persondatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar, 30237000 Delar och tillbehör till datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen