Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: 21/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att utföra den revision som erfordras så att ett fullgott underlag erhålls som grund för
Den revisionsberättelse som ska lämnas för respektive räkenskapsår.
I åtagandet ingår;
— Lagstadgad revision,
— Tillkommande konsultation inom specialistfunktioner inom exempelvis skatt, moms.
Redovisning, verksamhetsrevision, redovisning.
— Tilläggsuppdrag avser fördjupade granskningar samt granskning av specifika entreprenader.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision, 79212200 Internrevision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision, 79212400 Revision i samband med bedrägeri, 79720000 Utredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar att utföra den revision som erfordras så att ett fullgott underlag erhålls som grund för den revisionsberättelse som ska lämnas för respektive räkenskapsår.