25121-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Hälsovårdstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Friskvårdsaktiviteter och hälsoprofiler
Referensnummer: Dnr: 18MB1201
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren vill skapa en helhet i sitt hälsarbete och samla både reaktiva och proaktiva åtgärder hos en och samma leverantör.
Omfattande hälsoundersökning med hälsoprofil, instruktörsledda gruppträningspass, erbjuda seminarier/föreläsningar mm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98330000 Tjänster för fysiskt välbefinnande, 98334000 Wellnesstjänster, 98336000 Träning, workout eller aerobics
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen