Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Stockholm, Göteborg, Uppsala och Malmö
Referensnummer: EBM2021-667
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ekobrottsmyndigheten inbjuder leverantörer att inkomma med anbud i upphandling av ramavtal avseende lokalvård för EBMs lokaler i Stockholm, Göteborg, Uppsala och Malmö.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Delområde Stockholm
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ekobrottsmyndigheten inbjuder leverantörer att inkomma med anbud i upphandling av ramavtal avseende lokalvård för EBMs lokaler i Stockholm.