251245-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Ombyggnadsarbete
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1032 Entreprenader Bygg Ramavtal Södertälje.
Referensnummer: TI 2017-1032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser ramavtal för mindre Byggentreprenader för Telge AB och Södertälje kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261210 Takläggningsarbete, 45262300 Betongarbeten, 45262522 Murning, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45432110 Golvläggning, 45442100 Målning, 45442180 Ommålning, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen