251268-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Söderhamn: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löpande takskottning - Söderhamns kommun
Referensnummer: 7949
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Löpande takskottning på fastigheter inom Söderhamns kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15981320 Snö, 45261920 Takunderhåll, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen