2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specialiserad medicinsk gastroenterologi och hepatologi i öppenvård
Beskrivning: Upphandlingen omfattar elektiv specialiserad öppenvård, inom specialiteten medicinsk gastroenterologi och hepatologi. Uppdraget omfattar utredning, diagnostik, behandling och uppföljning av patienter med gastroenterologiska och hepatologiska sjukdomstillstånd, vilket varken kräver akutsjukhusens resurser eller kan utföras av primärvården.
Intern identifierare: HSN 2024-0332
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: se anbudsinfordran
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85121251 Gastroenterologisk vård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000