251367-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: System för ambulatorisk långtidsregistrering
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbets EKG
Referensnummer: UPPH2017-0422
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33121000 System för ambulatorisk långtidsregistrering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser sju (7) arbetsprovssystem till Region Uppsala.
Arbetsprovssystemen ska på Klinisk fysiologi användas med den befintliga utrustningen för utvidgade arbetsprov som består av gångmatta (Lode) och ergospirometri (Carefusion Vyntus CPX).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen