251368-2024 - Resultat
Sverige – Teknisk besiktning – Ramavtal Besiktningskonsult medicinska gaser
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Besiktningskonsult medicinska gaser
BeskrivningRamavtalet omfattar besiktningstjänster för medicinska gaser i Stockholms län och utgår från Locums samlade behov. Exempel på uppdrag som kan bli aktuella: Säkerhetskontroll medicinska gaser. Entreprenadbesiktning anläggningar medicinska gaser. Årlig driftkontroll medicinska gaser. Övriga utredningar och uppdrag inom området medicinska gaser med behov av företagets kompetens exempelvis granskning av handlingar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBesiktningsmän GAS
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92755:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Optioner
Beskrivning av alternativen1+1+1+1