Omhändertagande av förorenade massor från F.d. Björkå glasbruk
Referensnummer: 34236-766/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser omhändertagande av förorenade massor som uppstår under genomförande av efterbehandlingsåtgärder vid det nedlagda glasbruket i Åkvarn-Björkå (Uppvidinge kommun). Ytterligare information framgår av upphandlingsunderlaget.