251446-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter IT-data 2021
Referensnummer: 223/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen Konsulter IT – Data avser IT konsulter till Göteborgs Stad och övriga avtalsanvändare aktuella i upphandlingen.
Delområdena i upphandlingen är:
A. Konsultmäklare, förmedling av tjänsten
B. Systemutveckling och systemförvaltning
C. Ledning och styrning / Verksamhetsutveckling och strategi
D. Infrastruktur och kommunikation
E. Informationssäkerhet
F. GIS -Geografisk informationssystem
G. Tekniskt stöd - Servicedesk
H. Webbutveckling I. Arkitekter
J. Test och Testledning