251474-2021 - ResultatSverige-Karlskrona: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter; geoteknik och förorenad mark, styr-regler, konstruktör bygg, konstruktör kajer och anläggningskonstruktioner, fastighetsbesiktning inkl. vibrationsmätare samt riskanalys inför sprängning
Referensnummer: KS 2020/4854 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultuppdrag av olika volymer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71315400 Byggnadsinspektion, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsultuppdrag av planerad och akut karaktär.