251506-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Kramfors: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Särskild persontrafik 2021 Ånge
Referensnummer: 20/00190
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Den trafik som är aktuell i denna upphandling utgörs av samhällsbetalda resor och transporter av olika slag. Det gäller den särskilda persontrafiken, bestående av färdtjänst, riksfärdtjänst och sjukresor, busdtransporter och andra kommunresor. Upphandlingen benämns Särskild persontrafik 2021 Ånge. Trafiken ska bedrivas från mitten av juni 2021 till mitten av juni 2025.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen