Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsbevakning
Referensnummer: UH-2019-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63712400 Parkeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bevakning av Signalistens förhyrda och icke förhyrda parkeringsplatser i Solna kommun. Upphandlingen avser även Solna Stads parkeringar som förvaltas av Signalisten. Totalt avses ca. 6 000 st. parkeringar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63712400 Parkeringstjänster, 98351000 Parkeringsförvaltning, 98351100 Bilparkeringstjänster, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen