25152-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Konsulttjänster för integration av maskinvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för Produktionsoptimering (Energibolag)
Referensnummer: 18-0032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72228000 Konsulttjänster för integration av maskinvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Föremålen för upphandlingen
Upphandlingen avser system för Ekonomisk optimering av Energiproduktion och produktionssimulering gällande fjärrvärme samt tillhörande bränslehantering, omfattande:
Införande projekt
System
Support & Underhåll
Upphandlingsföremålet utvecklas ytterligare i Bilaga 1 Beställarens nuläge och behov.
Beställaren avser teckna avtal med en (1) Leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 48461000 Programvara för analys eller forskning, 48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 48810000 Informationssystem, 72212000 Programmering av tillämpningsprogram, 72212461 Programvaruutvecklingstjänster för analys eller forskning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen