251651-2020 - ResultatSverige-Västerås: Måltidsleveranser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter
Referensnummer: GSN 2020/00324
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerås stad upphandlar mattransporter för transport av färdiglagad måltider inom skola, förskola, gruppboende och äldreomsorgen inom staden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde Västerås
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55521200 Måltidsleveranser, 55522000 Catering för transportföretag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde Skultuna
Del nr: 2