251811-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal reservdelar gasturbin GT7
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Denna upphandling avser ingående av ett ramavtal för anskaffning av reservdelsmateriel avsedda för gasturbin av typen Vericor TF50A.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50000000 Reparation och underhåll, 50200000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende flygplan, järnvägar, vägar och marin utrustning
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 21 000 000 SEK
exkl. moms