Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service av kyl- och frysanläggningar samt värmepumpar
Referensnummer: TN 2020/2935
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet omfattar fastighetsunderhåll/service av kyl- och frysanläggningar samt värmepumpar inom hela Kristianstads kommuns verksamhetsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42513000 Kyl- och frysutrustning, 50000000 Reparation och underhåll, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 12/03/2021Slut: 11/03/2022
Detta kontrakt kan förlängas: nej