See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dynamiskt inköpssystem Tekniska konsulter
Beskrivning: Telge Inköp AB inbjuder härmed till att lämna ansökan om att få delta i ett dynamiskt inköpssystem (DIS) avseende tekniska konsulter. Teknikområden som ingår och kan komma att avropas framgår i upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71322100 Kostnadskalkylering (byggnadsekonomi) för väg- och vattenarbeten, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering, 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Dagvatten, hydrogeologi
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: El
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Eldistribution
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Fastighetsutveckling, värdering och rådgivning
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Fjärrvärme
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Gatukostnadsutredningar
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Geodetisk mätning
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Geoteknik
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: GIS-konsult
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Hisskonsult
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Kalkylering
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Kulturmiljö
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Landskapsarkitekt
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Mark och exploatering
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Miljökonsult
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Miljötekniska utredningar
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Multidisciplinära uppdrag
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: Naturvärdesinventeringar
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Plankonsulter
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Projektledning exploatering
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Projektledning och projekteringsledning anläggning
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: Riskanalys vibrationsalstrande arbeten
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: Riskutredning detaljplan
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Arkitekter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Belysning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Bergteknik
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Besiktning anläggning
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Besiktning hus
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Brandkonsult
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Buller & vibrationer
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Byggledning och administration hus
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Byggledning och administration anläggning
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Byggnadskonstruktion
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Byggnadsverk
Del (anbudsområde): LOT-0035
Titel: Stadsnät
Del (anbudsområde): LOT-0036
Titel: Trafik
Del (anbudsområde): LOT-0037
Titel: VA
Del (anbudsområde): LOT-0038
Titel: VS
Del (anbudsområde): LOT-0039
Titel: Vägteknik
Del (anbudsområde): LOT-0040
Titel: 2. ESPD