251897-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik – Cybersäkerhetstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelCybersäkerhetstjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar säkerhetsgranskning av tekniska system och inom IT-miljöer samt rådgivning inom IT-säkerhet och Tekniksäkerhet. Säkerhetsgranskning inkluderar kravställning inför upphandling av tekniska system (Säkerhetssystem, Bild och ljudsystem (Domstolsteletekniska)) och verifiering av uppställda krav.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120608:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72223000 Granskning av informationstekniska krav, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
Optioner
Beskrivning av alternativenFörlängningsoptioner