II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31522000 Julgransbelysning, 31527200 Utomhusbelysning, 45316100 Installation av utomhusbelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tekniska verken i Linköping AB (publ) avser att upphandla en entreprenör som ska sköta julbelysning på allmänna platser i trafikerad miljö i hela Linköpings kommun. Arbeten som omfattas i denna upphandling är bland annat:- Uppmontage av julbelysningsdekorationer- Nedmontage av julbelysningsdekorationer- Sköta driften och rondering av julbelysningen under eventperioden (ca Nov-Feb)- Sköta felavhjälpning under eventperioden (ca Nov-Feb)- Sköta underhåll på dekorationer under sommarhalvåret.