Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av textilmaterial Utbildningsförvaltningen i Stockholm stad
Referensnummer: 2.4.2-3214/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 19200000 Textilier och tillhörande varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad, Utbildningsförvaltningen (nedan benämnt beställaren), inbjuder till att inkomma med anbud i upphandling av
ramavtal avseende textilslöjdmaterial. Välkommen att lägga anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19200000 Textilier och tillhörande varor, 19400000 Textilgarn och -tråd, 19410000 Naturliga textilfibrer, 19430000 Textilgarn och tråd av naturfibrer, 39500000 Textilvaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen