251916-2017 - ResultatSverige-Jönköping: Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Manuella rullstolar.
Referensnummer: RJL 2016/1775
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Manuella rullstolar, Aktivrullstol för vuxna, Aktiv Standardrullstol för vuxna och Mycket lätt Aktivrullstol för vuxna till Region Jönköpings län och Aneby-, Eksjö-, Gislaved-, Gnosjö-, Habo-, Jönköping-, Mullsjö-, Nässjö-, Sävsjö-, Tranås-, Vaggeryd-, Vetlanda- och Värnamo kommun.
Anbudets form och innehåll:
Hela anbudsförfarandet genomförs på svenska och anbudet ska lämnas elektroniskt via Tendsign. Anbudet ska utformas helt i enlighet med förfrågningsunderlaget. Reservationer accepteras inte.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33193100 Invalidfordon och rullstolar, 33193120 Rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen