Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel Skafferiavtal
Referensnummer: AVT2017/014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose enheters akuta behov av mindre inköp av livsmedel, konsumentförpackningar, mindre mängder husgeråd och hygienartiklar,säsongsvaror etc.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 33700000 Hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen